top of page

Detaily o Loxper

Kdo jsme?

Loxper je komunita lidí, které spojuje základní myšlenka  - ukazovat lidem zajímavá místa a vyprávět jim místní příběhy. Na začátku byla myšlenka - zvednout lidi z gauče, motivovat je k aktivitě a poznávání zajímavostí kolem nich. Tuto myšlenku jsme v roce 2020 zhmotnili do podoby aplikace, do které postupně ukládáme další a další příběhy a zajímavost.  Začalo to pár lidí - kamarádů, někdo tvořil obsah, někdo programoval, další dělali grafiku, korektury, úkoly a hádanky. Naše komunita je otevřená a postupně roste, teď už je v naší komunitě přes 30 tvůrců tras, některé najdete tady

 

Naše mise: "Rozhýbat lidi, oživovat historii a proměnit ji v zábavu"

 

Jak to funguje?

Je to jednoduché - nainstalujete si Android nebo iOS aplikaci na váš mobilní telefon, vyberete si trasu, kterou si chcete projít. Trasa vám řekne, kde je první bod, na který máte dojít. Tam se dozvíte zajímavosti a informace o místě a příběhu, doporučíme vám také naše oblíbené podniky. Po příchodu na první bod se také odemkne úkol (šifra nebo kvíz). Jakmile otázku odpovíte nebo přeskočíte, odemkne se další bod. A tak dále až do cíle, body lze samozřejmě přeskakovat dle vašeho zájmu.

Jaká jsou pravidla?

Za průchod jednotlivými body a správně zodpovězenou otázku dostante 10 Bohemian Coins, pokud si vezmete nápovědu tak dostanete 5 Bohemian Coins. Na závěr trasy se dozvíte celkový výsledek a také výsledný čas. Ten pak můžete porovnat s ostatními uživateli. Jednotlivé body nebo úkoly můžete přeskočit, v tom případě se vám Bohemian Coins nepřipisují.

K čemu jsou Bohemian Coins?

Bohemian Coins jsou "kryptoměnou" těženou tím, že se hýbete a používáte váš mozek.  Připravili jsme pro Vás možnost získat odměny za nasbírané BC - podívejte se do sekce Odměny. V budoucnu budeme svět odměn dále rozšiřovat. Podrobnosti se můžete dozvědět třeba v našem Newsletteru, dejte si odběr dole na stránce.

Proč se mám registrovat?

Aplikace funguje i bez registrace. Abychom vám na konci mohlo připsat Bohemian Coins a zaznamenat váš čas, zaregistrujte se prosím pomocí Google účtu, Apple ID nebo emailu.

Kolik stojí lístek?

Úvodní lístek je zdarma, ať si můžete Loxper vyzkoušet. Další trasy stojí 50 Kč, peníze slouží na rozvoj aplikace, její provoz a jako odměna tvůrcům tras a úkolů. V aplikaci najdete také výhodné předplatné za 299 Kč na 6 měsíců. Děkujeme. V aplikaci najdete také sponzorované trasy a krátké procházky zcela zdarma!

Jak na úkoly a šifry?

Každá zastávka na trase obsahuje jednoduchý úkol, kvízovou otázku nebo šifru. Obvykle jde o jednoduchou otázku, k její odpovědi stačí číst pozorně informační texty, všímat si okolí nebo vyluštit jednoduchou hádanku. K tomu vám může pomoci tento manuál.

bottom of page